Úvod > Aktuality > Oslava 150. let SDH Horní Libchava

Oslava 150. let SDH Horní Libchava

V sobotu 29. 6. 2024 probíhala oslava 150. výročí od založení Sboru dobrovolných hasičů v Horní Libchavě.

Zastupitelé obce Horní Libchava společně s paní Jiřinou Brychcí za KSH Libereckého kraje a panem Miroslavem Štěpánem za OSH Česká Lípa slavnostně přestřihli pásku a předali do užívání nově zrekonstruovanou budovu.

Dále byl od obce předán dar v podobě historického hasičského praporu.

Celé odpoledne bylo plné ukázek hasičské techniky. Své dovednosti nám ukázali jak naši nejmenší hasiči, tak i Hasiči města Česká Lípa - vyprošťování osoby po autonehodě. Hasiči Nový Oldřichov vytvořili pěnu, kterou ocenily hlavně děti.

Dále děkujeme HZS Libereckého kraje, SDH Velká Bukovina, Hasiči Dobranov, Hasiči Slunečná, Policie České republiky, Městská policie Česká Lípa. Hlavně však organizátorům, pomocníkům a dobrovolníkům z SDH Horní Libchava.